A
02.09.2020
З благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, в суботу 5 вересня відбудеться хресна хода вірян єпархії до храму УПЦ в селі Шевченка Літинського району, де знаходиться чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Зіновинська».
Початок хресного ходу о 8:00, вихід від дороги (в сторону Хмільника), де знаходиться поворот на село Шевченка. Також в цей день архієрей звершить Божественну літургію по завершені хресної ходи.
Як доїхати з Вінниці до початку хресного ходу?
О 6:20 та 6:40 із західного автовокзалу м. Вінниця (Барське шосе) відправляються автобуси «Вінниця-Хмільник». Поворот до села Шевченка знаходиться за 15 км від Хмільника. Вам потрібно вийти на шевченківському повороті.
Чим відома «Зіновинська» ікона Божої Матері?
Фахівці вважають, що Зіновинська ікона Божої Матері була написана на початку 17 століття й відноситься до рідкісних в українській іконографії зображень Богоматері «Виховання» або «Аравійська». З історії святині відомо, що ікона написана простим благочестивим жителем села, ймовірно, іконописцем, тому що образ виконаний на високому художньому рівні.
Саме перед цією святинею отримав зцілення від паралічу в дитинстві майбутній архієпископ Волинський і Житомирський Модест (1823 – 1902) і Усе життя Владика зберігав у своєму серці пам’ять про несказану милість Богоматері, яка дарувала йому чудесне зцілення. В знак подяки про чудо Владика прийняв рішення побудувати величний храм у рідному селі Зіновинці, присвятивши його Живоначальній Трійці. В цьому величному храмі зберігалися багато прикрашені Зіновинські ікони Божої Матері – оригінал і точна копія.
В 1935 році зіновинський храм був осквернений більшовиками, а ікони звезені в каплицю на цвинтар. Одна жінка забрала ікони і використовувала їх в господарстві. Благочестиві жителі вмовили жінку віддати їм чудотворні образи, які зберігалися в благочестивій родині до 2004 року.
У грудні 2004 р. під час Різдвяного посту, раптом хранителька ікони, псаломщиця Зінаїда Сєрова побачила, що на іконі Божа Матір відкрила очі. Жінка нікому не сказала про це, крім дочки колишнього церковного старости. Та й розповіла священику, що є в селі чудотворна ікона, і ніхто не знає, яка в неї назва.
Після цього ікона була передана до Успенського храму, де вона зберігається донині, і де по молитвах перед нею відбувається багато чудес.
Поруч із чудотворним образом стоїть його точна копія, що раніше належала Преосвященному Модесту, на якій, на відміну від оригіналу, очі Божої Матері залишилися закритими.
Запрошуємо паломників взяти участь у соборній молитві та вшанувати Пресвяту Богородицю!
29 червня 2025 року, в Неділю 3-ю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: настоятель храму протоієрей Максим Мельничук та клірики собору. Під час богослужіння були піднесені молитви за мир в Україні, захист воїнів та перемогу над ворогом. Підписуйтесь на наші новини в Telegram — […]
29.06.2025
28 червня 2025 року, напередодні недільного богослужіння та перед початком Всенічного бдіння, до Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря прибула ікона з мощами святителя і чудотворця Спиридона Триміфунтського. Перед початком Всенічного бдіння святиню урочисто зустрів митрополит Вінницький і Барський Варсонофій у співслужінні духовенства обителі. Архіпастир звершив молебень перед чесними мощами святителя, після чого очолив Всенічне богослужіння. Ікона […]
28.06.2025
28 червня 2025 року в Покровському храмі села Воронівці відбулося прощання із захисником України — воїном Миколою Івановичем Олешком. Чин погребіння звершив благочинний Хмільницького округу протоієрей Олексій Бачинський у співслужінні духовенства району. У храмі зібралися рідні, друзі, побратими та вдячні земляки, щоб віддати останню шану мужньому воїну. Микола Олешко з перших днів повномасштабного вторгнення став […]
27.06.2025