Спроба захоплення будівлі неліьної школи храму УПЦ у Вінницькому районі

23.08.2020

23 серпня 2020 року в селі Малі Крушлинці Вінницького району відбулась спроба захоплення будівлі недільної школи храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви.

Напередодні чергових місцевих виборів, коли політики один за одним заявляють про «свободу», «мир» та «високі моральні цінності», в цей самий момент на Вінниччині знову порушують і свободу, і мир, і показують відсутність будь-яких християнських та моральних цінностей.

Сьогодні, у неділю 11-у по П’ятидесятниці, під час звершення Божественної літургії у храмі УПЦ села Малі Крушлинці громада ПЦУ разом так званими активістами прийшли близько 8-ї години на територію храму, відчинили будівлю трапезної (недільної школи) та звершили там своє «служіння». Доступ до будівлі у прихильників ПЦУ був вільний, вони мали свій ключ, тому абсолютно незрозуміло чому по завершенні свого обряду у приміщенні для дітей вони почали виносити звідти диван, літературу, одяг священика та інші речі.

Поки тривала літургія представники ПЦУ вирішили провести так звані збори на території храму і, після винесення чужих речей  не зі своєї будівлі, почали міняти замок. Логіку знайти важко, але вона часто відсутня у прихильників розколу, так само як і елементарне дотримання законів України.

Настоятель храму прот. Миколай Андрощук, по завершені богослужіння, викликав поліцію та написав заяву. Поліцейські зміні замка не перешкоджали і лише спостерігали за постійним лаянням розкольників. Варто віздначити, що подібні провокації та конфлікти громада ПЦУ у даному селі полюбляє влаштовувати саме у недільні дні або великі свята Церкви.

Для вирішення конфлікту, влаштованим представниками розколу, обидві громади відправились до сільської ради. Після двох-годинного сквернослів’я зі сторони вірян ПЦУ, вдалося домовитись, що ключі від нового замка отримають і громада УПЦ – законний власник, і сільський голова. Від прихильників ПЦУ продовжували лунати погрози на адресу вірян Церкви Христової.

Прес-служба єпархії буде слідкувати за подальшим розвитком подій і просить вірян канонічної Церкви молитовно підтримати громаду УПЦ у селі Малі Крушлинці та, в разі потреби, бути готовими стати на захист релігійної громади.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Слід зберігати релігійний мир під час війни — міністр культури про заклики заборонити УПЦ

Міністерство культури та інформаційної політики України виступає не за заборону Української Православної Церкви, а за діалог «задля збереження релігійного миру». На цьому в інтерв’ю Радіо Свобода наголосив очільник відомства Олександр Ткаченко, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Відповідаючи на запитання журналіста, Олександр Ткаченко наголосив, що заборону УПЦ не можна порівняти із забороною діяльності проросійських телеканалів чи партій. «Збереження релігійного (як і […]

06.10.2022

Відбулись збори благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось зібрання благочинних Вінницької єпархії. У зібранні також взяли участь секретар єпархіального управління архім. Аркадій (Сенсуківський) та економ архім. Єнох (Торак). Обговорили актуальні проблеми на окремих парафіях, активну допомогу військовим ЗСУ, а також провокації, які відбуваються з боку ПЦУ по відношенню до вірян Української Православної Церкви. Складено розклад […]

04.10.2022

В день віддання свята Воздвиження Хреста Господнього митрополит Варсонофій звершив богослужіння в Браїлівській обителі

4 жовтня 2022 року, в день віддання свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили клірики обителі, а також за богослужінням молилась настоятелька — ігуменя Антонія (Стеценко). Під час Божественної літургії були піднесені особливі молитовні прохання про мир на […]

04.10.2022