Митрополит Варсонофій взяв участь у відкритті виставки, приуроченої відродженню Успенського собору

21.08.2020

21 серпня в Києво-Печерській Лаврі відбулося відкриття виставки «Благодаті повна», приуроченої до 20-річчя відродження Успенського собору, підірваного в 1941 році.

Організаторами виставки виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра. На запрошення дирекції заповідника у відкритті виставки взяли участь намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій та ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр.

Нагадуємо: Митрополит Антоній та митрополит Варсонофій зустрілись з ієрархом Антиохійського патріархату

Звертаючись до реставраторів собору, організаторів і гостей виставки, владика Павел подякував співробітникам заповідника за труди, розповів про експонати виставки, після чого продовжив: «В першу чергу я б хотів передати всім вам благословення нашого Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Онуфрія, який попросив вітати всіх і поздоровити з цією великою подією. Хотів би нагадати, що цей храм – Успенський собор – ми будували до 2000-ліття Різдва Христового. Цей храм є символом нашої держави, є символом нашої духовності, символом нашого життя. Всі ми повинні пам’ятати, що ми відроджували ту святиню, яку будували наші батьки і прадіди, де молилися цілі покоління наших співвітчизників. І зараз собор є перлиною нашої країни і столиці.

Далі митрополити Павел та Варсонофій, з благословіння Блаженнішого Митрополита Онуфрія, вручили реставраторам Успенського собору і співробітникам заповідника ордена Української Православної Церкви.

На виставці представлені 30 експонатів в більшості своїй з фондів заповідника. Це унікальні дорогоцінні речі XVII-XVIII століть, які були врятовані з-під руїн собору і відреставровані в післявоєнні період. Також на виставці представлені фотохроніка і відеоряд, в яких відвідувачі можуть побачити процес відродження Успенського собору.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023