Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

26.06.2020

Уряд посилить контроль за дотриманням карантинних обмежень. Про це 25 червня 2020 року,  відкриваючи позачергове засідання Уряду, заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зокрема, як йдеться в Постанові №392 про встановлення карантину, що була опублікована на сайті kmu.gov.ua 19 червня 2020 року,  проведення масових релігійних заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території, якщо захід проводиться на відкритому повітрі, вважається порушенням карантину та адміністративно каратиметься, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словами Д. Шмигаля, з понеділка Уряд уже почав акцію з накладання штрафів, переважно поки що на установи, що не дотримуються карантинних обмежень. «Але шановні громадяни, ми будемо посилювати контроль за дотриманням соціального дистанціювання, маскового режиму, дезінфекційних заходів», — сказав Прем’єр-міністр.

Згідно з відповідними змінами, що були внесені 17 червня Постановою №500, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності та змушена буде платити штраф в розмірі 17 тис. грн.

Так, у новій редакції постанови (пункт 5) на період карантину забороняється: «Проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід. Організатор заходу відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра».

Також запроваджується посилення протиепідемічних заходів на території регіонів із значним поширенням хворих на COVID-19. Як зазначається в урядовій постанові, в таких регіонах, за поданням головного державного санітарного лікаря, можуть бути встановлені додаткові обмеження щодо проведення масових релігійних заходів.

Крім того, забороняється перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, та в громадських будинках і спорудах, до яких входять і релігійні споруди, — без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Читайте наші новини у Telegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Світлий Вівторок. Вечірнє богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі Вінниці

Увечері 22 квітня 2025 року, у вівторок Світлої седмиці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє пасхальне богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, духовенство храму та міста Вінниці. Богослужіння супроводжував спів святкового змішаного хору Хрестовоздвиженського […]

22.04.2025

Пасха в Малинівці: архієрейське богослужіння у Світлий Вівторок у Літинському благочинні

22 квітня 2025 року, у Світлий Вівторок, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Малинівка Літинського благочинного округу. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак); благочинний Літинського округу протоієрей Олег Макар; благочинний Вінницького районного округу та настоятель цього храму протоієрей Миколай Строк; духовенство Літинського благочиння та гості […]

22.04.2025

Як готуватися до Причастя у Пасхальну Світлу седмицю?

 Молитовна, духовна підготовка: В Світлу седмицю Пасхи за звичаєм, що сформувався в останній час, замість вечірніх та ранкових молитв співаються часи Пасхи. Послідування до Святого Причастя: пасхальний час, кінцеве «Господи помилуй» (40 разів),«Слава и нині», «Честнійшую», «Молитвами святих отець…», і одразу ірмос: «Градите людіє…» та канон до причастя. Замість «Достойно» — «Ангел вопіяше…»; «Хотя ясти» […]

22.04.2025