Троїцька поминальна субота

06.06.2020

7 червня цього року весь православний світ святкує День Святої Трійці. Він завжди припадає на неділю, а в суботу перед цим великим святом Церква згадує всіх спочилих православних християн.

Називається цей день поминання «Троїцькою батьківською суботою». Подібно М’ясопусній поминальній суботі цей день має вселенський характер поминання, так як День Святої Трійці – це День зішестя Святого Духа на апостолів, День народження новозавітної Церкви. Тому ми перед цим святом згадуємо всіх покійних членів Православної Церкви і просимо у Бога для них прощення і Царства Небесного.
Напередодні батьківської суботи, тобто ввечері в п’ятницю, у деяких православних храмах служиться велика панахида, яку також називають грецьким словом «парастас». А в інших храмах загальну панахиду звершуть у саму суботу, вранці, після заупокійної Божественної літургії.

Святитель Іоанн Златоуст пише: «Коли весь народ і священний лик стоїть з піднятими руками, і коли предлежить страшна жертва, то як ми не вблагаємо Бога, просячи за померлих?»

Нам – живим – у поминальну суботу, день пам’яті наших близьких і рідних, треба по можливості провести в молитві. Лейтмотив усіх молитов за упокій – прощення гріхів. Мертві вже не можуть каятися і просити прощення, зате ми можемо докласти всіх зусиль і молити Бога про милість до них. І завдяки цьому Господь може змінити долю померлої людини.

Творіть більше милостині та молитви в ім’я близьких вам людей.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023