Троїцька поминальна субота

06.06.2020

7 червня цього року весь православний світ святкує День Святої Трійці. Він завжди припадає на неділю, а в суботу перед цим великим святом Церква згадує всіх спочилих православних християн.

Називається цей день поминання «Троїцькою батьківською суботою». Подібно М’ясопусній поминальній суботі цей день має вселенський характер поминання, так як День Святої Трійці – це День зішестя Святого Духа на апостолів, День народження новозавітної Церкви. Тому ми перед цим святом згадуємо всіх покійних членів Православної Церкви і просимо у Бога для них прощення і Царства Небесного.
Напередодні батьківської суботи, тобто ввечері в п’ятницю, у деяких православних храмах служиться велика панахида, яку також називають грецьким словом «парастас». А в інших храмах загальну панахиду звершуть у саму суботу, вранці, після заупокійної Божественної літургії.

Святитель Іоанн Златоуст пише: «Коли весь народ і священний лик стоїть з піднятими руками, і коли предлежить страшна жертва, то як ми не вблагаємо Бога, просячи за померлих?»

Нам – живим – у поминальну суботу, день пам’яті наших близьких і рідних, треба по можливості провести в молитві. Лейтмотив усіх молитов за упокій – прощення гріхів. Мертві вже не можуть каятися і просити прощення, зате ми можемо докласти всіх зусиль і молити Бога про милість до них. І завдяки цьому Господь може змінити долю померлої людини.

Творіть більше милостині та молитви в ім’я близьких вам людей.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільна літургія в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці

3 грудня 2023 року, в 26-у Неділію після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці. За богослужінням архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Віталій Гречко, голова служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярією єпархіального управління ієродиякон Філарет (Олівінський). На Малому вході з благословення Предстоятеля УПЦ, митрополит […]

03.12.2023

Духовенство Вінницького району придбали та передали генератор для потреб військових ЗСУ

Духовенство Вінницького районного благочиння, а також небайдужі віряни зібрали кошти і придбали інвенторний генератор для наших захисників. Цими днями, благочинний Вінницького районного округу протоієрей Миколай Строк, зустрівся з одним із наших парафіян, який також захищає нашу країну на Херсонщині та передав генератор для потреб військових на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській […]

03.12.2023

Архіпастир звершив Всенічне бдіння в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці

2 грудня 2023 року, напередодні 26-ї Неділі після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці. Разом з владикою за богослужінням молились настоятель храму протоієрей Віталій Гречко, голова служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярією єпархіального управління ієродиякон Філарет (Олівінський). Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить недільну […]

02.12.2023