Троїцька поминальна субота

06.06.2020

7 червня цього року весь православний світ святкує День Святої Трійці. Він завжди припадає на неділю, а в суботу перед цим великим святом Церква згадує всіх спочилих православних християн.

Називається цей день поминання «Троїцькою батьківською суботою». Подібно М’ясопусній поминальній суботі цей день має вселенський характер поминання, так як День Святої Трійці – це День зішестя Святого Духа на апостолів, День народження новозавітної Церкви. Тому ми перед цим святом згадуємо всіх покійних членів Православної Церкви і просимо у Бога для них прощення і Царства Небесного.
Напередодні батьківської суботи, тобто ввечері в п’ятницю, у деяких православних храмах служиться велика панахида, яку також називають грецьким словом «парастас». А в інших храмах загальну панахиду звершуть у саму суботу, вранці, після заупокійної Божественної літургії.

Святитель Іоанн Златоуст пише: «Коли весь народ і священний лик стоїть з піднятими руками, і коли предлежить страшна жертва, то як ми не вблагаємо Бога, просячи за померлих?»

Нам – живим – у поминальну суботу, день пам’яті наших близьких і рідних, треба по можливості провести в молитві. Лейтмотив усіх молитов за упокій – прощення гріхів. Мертві вже не можуть каятися і просити прощення, зате ми можемо докласти всіх зусиль і молити Бога про милість до них. І завдяки цьому Господь може змінити долю померлої людини.

Творіть більше милостині та молитви в ім’я близьких вам людей.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільна літургія та освячення хрестів в Іллінському монастирі міста Вінниці

26 травня 2024 року, у 4-у Неділю після Пасхи, про розслабленного, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію та освячення накупольних хрестів в Іллінському чоловічому монастирі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: секретар єпархії протоієрей Андрій Балан, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), намісник обителі архімандрит Аркадій (Сенчуківський), клірики монастиря та гості у священному сані. […]

26.05.2024

Клірики Жмеринського благочиння провели в останню дорогу загиблого воїна Дениса Брика

25 травня 2024 року у соборі святого Олександра міста Жмеринки було звершено чин відспівування 29-річного воїна Дениса Брика. Денис – випускник ліцею №3, закінчив Жмеринське ВПУ, працював на залізниці провідником, а згодом – на елеваторі «Кусто Агро». В січні 2023 року став на захист рідної держави і разом з побратимами 118 ОМБР захищав нашу свободу […]

26.05.2024

У Хмільнику звершено відспівування загиблого воїна Віктора Хомюка

23 травня 2024 року, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Хмільник, було звершено чин погребіння загиблого Захисника України – воїна Хомюка Віктора (Віталія) Вікторовича, 1976 року народження. Чин погребіння звершив благочинний Хмільницького округу протоієрей Олексій Бачинський, у співслужінні кліриків благочиння. Життя воїна обірвалося 21 травня 2024 року внаслідок важкого поранення під час вибуху, отриманого 8 […]

26.05.2024