A
07.05.2020
Немає нічого дивного в тому, що у розпал пандемії коронавірусу, ЗМІ регулярно публікують статистику захворюваності. Так на сьогодні по Вінницькій області ми маємо 485 підтверджених випадків захворювання. Писати про це – природньо, адже сплеск серйозної інфекційної хвороби – це виклик, перед яким постали і лікарі, і представники влади, і всі ми одночасно.
Аде, як бачимо, навіть висвітлення простої статистики, при наявності певної зацікавленості, може перетворитись на цілком дієвий засіб розпалювання ворожнечі, зокрема, на релігійному ґрунті.
7 травня на сайті газети «33-й канал» з’явилась публікація під назвою «Священики та їхні рідні, хористи, касири та диякони захворіли у ведучих храмах УПЦ (МП). Саме тому і сьогодні – різке збільшення хворих у Вінницькій області – 485. Сотні підозр». Як слідує з назви, автор матеріалу стверджує, що велика частина духовенства та працівників Хрестовоздвиженського та Стрітенського храмів Вінниці. Є випадки захворювань серед духовенства Вінницької єпархії. У намаганні ввести в оману читачів, журналістка Тетяна Редько (Квасюк) не гребує як відвертими плітками «у Хрестовоздвиженському храмі, кажуть, більшість священиків скосив крорнавірус», так просто голослівними твердженнями «захворів священик на Старому місті та раніше в Бару». Також незрозуміло на яких підставах пані Редько робить висновок, що збільшення хворих у області напряму пов’язане з вигаданим сплеском хвороби серед духовенства.
Відверто маніпулятивна подача інформації, провокативна назва статті, необґрунтовані твердження викликали хвилю обурення у читачів газети. Як наслідок, вже по обіді під статтею було видалено усі коментарі, а у самому тексті з’явились зміни, одна з яких – твердження автора (як завжди без жодного обґрунтування) що «ми оперуємо перевіреною інформацією».
Однак, судячи зі всього, саме перевіреної інформації у редакції «33 каналу» як раз і немає. Тим часом ця інформація така: підтверджених випадків захворювання на коронавірус серед духовенства Вінницької єпархії УПЦ – два, обидва у м. Вінниці, однак у вищезгаданих храмах – жодного. Непідтверджених підозр на коронавірус також дві. Результати тестів духовенства Хрестовоздвиженського храму, зокрема священика, якого згадує автор публікації – негативні.
Отже постає низка питань: навіщо оприлюднювати неперевірену, а зрештою і неправдиву інформацію, видаючи її за підтверджену та достовірну? З якою метою автор статті формує у читачів хибну точку зору про те, що середою розповсюдження коронавірусу на Вінниччині є храми певної конфесії, а винуватцями збільшення числа хворих – начебто хворі священики? Чи усвідомлює редакція «33 каналу», що такими публікаціями вона не запобігає новим спалахам хвороби, а розпалює ненависть по відношенню до великого числа мешканців Вінниці та області, які є вірними Української Православної Церкви?
Схоже, редакції газети та її співробітникам дійсно потрібно не вішати ярлики церквам та громадянам, а дотримуватись карантину, зокрема елементарної «інформаційної гігієни».
6 грудня 2024 року, в день пам’яті святого благовірного князя Олександра, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій очолив Божественну літургію у соборі святого Олександра міста Жмеринки з нагоди престольного свята. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), благочинний та настоятель собору протоієрей Ярослав Коромчевський, клірик Сорокської єпархії Православної Церкви Молдови ієромонах Серафим (Прісекару), клірики Жмеринського […]
06.12.2024
Улюблені у Христі, дорогі брати і сестри! Сьогодні, у Міжнародний день волонтера, ми складаємо щиру подяку всім тим, хто самовіддано служить ближнім. Волонтерство — це яскравий приклад християнської любові, коли люди, забуваючи про власні труднощі, допомагають іншим у найскладніші моменти життя. Особливі слова вдячності висловлюю тим, хто підтримує наших воїнів-захисників, постраждалих від війни, а також […]
05.12.2024
4 грудня 2024 року, в двунадесяте свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), духівник єпархії протоієрей Олексій Мельничук, клірики обителі, єпархії та гості у священному сані. За богослужінням були піднесені особливі молитви про мир Україні, воїнів-захисників […]
04.12.2024