24 квітня — день шанування ікони Божої Матері «Живоносне джерело»

24.04.2020

У V столітті В Константинополі, поблизу так званих «Золотих воріт», знаходився сад , присвячений Пресвятій Богородиці. В саду було джерело, з давніх пір прославлений чудесами. Поступово це місце заросло чагарником, а воду затягло тіною.

Ікона Божої Матері «Живоносне Джерело»

Одного разу воїн Лев Маркелл, майбутній імператор, зустрів у цьому місці сліпця, безпорадного подорожнього, що збився з дороги. Лев допоміг йому вийти на стежку і влаштуватися у тіні для відпочинку, а сам вирушив на пошуки води для сліпого. Раптом він почув голос: «Лев! Не шукай води далеко, вона тут близько». Здивований таємничим голосом, він став шукати воду, але не знайшов. Коли ж зупинився в смутку і замисленості, вдруге пролунав той же голос: «Цар Лев! Піди під покров саду, зачерпни води, яку там знайдеш, і дай її спраглому, тіну, яку знайдеш у джерелі, поклади на його очі. Потім ти дізнаєшся, хто Я, що освячує це місце. Я допоможу тобі незабаром спорудити тут в ім’я Мого храм, і всі, хто приходитеме сюди з вірою і закликатиме Моє ім’я, отримають своїми молитвами повне зцілення від недуг». Коли Лев виконав все наказане, то сліпий негайно прозрів і без провідника пішов у Константинополь, прославляючи Богоматір. Це чудо відбулося при імператорі Маркіяні (391-457).

Імператора Маркіяна змінив Лев Маркелл (457-473). Він згадав про явище і передбачення Божої Матері, наказав очистити джерело і укласти в кам’яний круг, над яким був побудований храм на честь Пресвятої Богородиці. Імператор Лев назвав це джерело «Живоносним джерелом», так як в ньому проявилася чудодіюча благодать Божої Матері.

Імператор Юстиніан Великий (527-565) був людиною глибоко прихильним до православної віри. Він довго мучився водяною хворобою. Одного разу опівночі він почув голос: «Ти не можеш повернути собі здоров’я, якщо не нап’єшся з Мого джерела». Цар не знав, про якому джерелі говорить голос, і впав у смуток. Тоді Божа Матір явилася йому вже вдень і сказала: «Встань, цар, іди на Моє джерело, випий з нього води і будеш, як перш, здоровий». Хворий виконав волю Владичиці і незабаром одужав. Вдячний імператор спорудив біля храму, влаштованого Левом, новий прекрасний храм, при якому згодом був створений багатолюдний монастир.

У XV столітті відомий храм «Живоносного Джерела» був зруйнований мусульманами. До руїн храму приставили стражника-турка, який не дозволяв підходити до цього місця. Поступово строгість заборони пом’якшилася, і християни поставили там невелику церкву. Але й вона в 1821 році була зруйнована, а джерело засипане. Християни знову очистили руїни, відкрили джерело і раніше, черпали з нього воду. Згодом в одному вікні серед уламків було знайдено напівгнилий від часу і вогкості лист із записом десяти чудес від Живоносного джерела, здійснених з 1824 по 1829 роки. При султані Махмуді православні отримали деяку свободу в здійсненні богослужіння. Вони скористалися нею, щоб втретє спорудити храм над Живоносним джерелом. У 1835 році з великим торжеством Патріарх Костянтин у співслужінні 20 архієреїв і при великій кількості прочан освятив храм; при храмі влаштували лікарні і богодільні.

Чудо Божої Матері відбулося 4 квітня 450 року. В цей день, а також щорічно у п’ятницю Світлої седмиці Православна Церква святкує оновлення константинопольського храму в честь Живоносного джерела. За статутом в цей день звершується чин водоосвячення з пасхальним хресним ходом.

Пресвята Богородиця з Богодитям зображена на іконі над величезною кам’яною чашею, що стоїть у водоймі. У водойми, наповненого життєдайною водою, зображені стражденні тілесними недугами, пристрастями і душевними хворобами. Всі вони п’ють цю цілющу воду і отримують зцілення.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Клірики Хмільницького благочиння звершили погребіння загиблого воїна Клименюка Руслана Олеговича

27 березня 2023 року, клірики Хмільницького благочиння звершили чин похорону загиблого Захисника України — воїна Клименюка Руслана Олеговича. З благословіння керуючого Вінницькою єпархією, заупокійне богослужіння очолив благочинний Хмільницького церковного округу — протоієреєй Олексій Бачинський, якому співслужило духовенство благочиння. Молодий воїн був жителем села Уланів. Від часу повномасшабного вторгнення агресора на нашу землю, воїн Руслан пішов […]

27.03.2023

Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х висловив підтримку Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію

«З глибоким болем у серці ми спостерігаємо здалеку за тими переслідуваннями, яких Ви та Ваша Свята Церква зазнаєте заради Христа». З такими словами Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х та решта східного Православного світу направили Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію послання солідарності, яке було опубліковане 27 березня 2023 року на офіційній сторінці Антіохійського Патріархату у […]

27.03.2023

АНОНС. Велика паломницька поїздка на Святу Землю

Благовіщення, Лазарева субота, Вербна Неділя, Страсний тиждень, сходження Благодатного вогню та Воскресіння Христове в Єрусалимі. З благословіння Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського з 6 по 16 квітня відбудеться паломницька поїздка на Святу Землю. Паломники зустрінуть на Святій Землі великі християнські свята: Благовіщення Пресвятої Богородиці та Вхід Господень до Єрусалиму. Матимуть можливість прожити події Страсного […]

27.03.2023