Митрополит Варсонофій звершив літургію в Неділю Входу Господнього в Єрусалим

12.04.2020

12 квітня, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі Києва при комплексі кафедрального собору УПЦ.

Після богослужіння відбулось традиційне освячення верби.

#Цікаво_знати

Вхід Господній у Єрусалим – для всіх християн є дуже світлим і урочистим святом, хоч і припадає на час Великого посту. Відзначається він в неділю, що передує Великодню. У народі цю неділю називають Вербною.

Саме гілочки верби, які розпускаються ранньою весною, стали для слов’ян замінниками тих пальмових гілок, з якими мешканці Єрусалиму радісно зустрічали Ісуса Христа. За кілька днів до цієї події, було воскресіння Лазаря, і народ зустрічав Христа як Царя і Месію, увірувавши в Його велич і могутність , а також в те, що Він зможе захистити і врятувати їх. Освячені вербні гілки було прийнято ставити біля ікон і дбайливо зберігати до приходу наступної Вербної неділі.

Напередодні Вербної неділі гілочки верби зрізали або ламали і зв’язували в букетики. Зазвичай це робили в Лазареву суботу. Вранці у Вербну неділю гілки було прийнято освячувати в храмах, а потім приносити додому і ставити біля ікон. Освячену вербу намагалися зберігати до наступного року, а її пучки вважалися цілющими. З них робили відвари і навіть додавали в їжу.

Гілками свяченої верби було прийнято «бити» взагалі всіх, хто підвернеться під руку, вважалося, що це до здоров’я і достатку. При цьому примовляли:
«Не я б’ю, верба сама б’є! За тиждень Великдень»

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Новий графік роботи єпархіального складу

Розпорядженням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія від 17 червня 2024 року, затвердженого новий графік роботи для єпархіального складу-магазину. Відтепер склад-магазин працюватиме за наступним принципом: ПОНЕДІЛОК і ПʼЯТНИЦЯ з 11:00 до 14:00; ВІВТОРОК – ЧЕТВЕР з 10:00 до 17:00. Нагадуємо, єпархіальний склад знаходиться у приватному секторі мікрорайону Пирогово, за адресою: вул. ЯРОСЛАВА МУДРОГО, 52. Також підписуйтесь […]

18.06.2024

Призначено нового духівника Вінницької єпархії

У день свята Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій призначив нового духівника Вінницької єпархії Української Православної Церкви. На посаду Духівника Вінницької єпархії обраний почесний настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці протоієрей Олексій Мельничук. Митрополит Варсонофій від імені духовенства та вірян Вінницької єпархії висловлює щиру подякую попередньому духівнику єпархії протоієрею Володимиру Цвику, за багаторічні […]

17.06.2024

Клірики Барського благочиння звершили погребіння воїна Олександра Болеска

17 червня 2024 року, в храмі Покрова Пресвятої Богородиці села Черешки було звершено чин погребіння загиблого Захисника України воїна Болеска Олександра, 9 березня 1987 року народження. Погребіння очолив настоятель храму протоієрей Андрій Холод, разом з кліриками Барського благочиння. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Нехай Господь упокоїть його душу в Царстві Небесному, та […]

17.06.2024