ВІД СМЕРТІ ДО ЖИТТЯ: ТАКЕ МОЖЛИВО?

30.03.2020

Можливість лишитись життя призводить сучасника в стан паніки, адже він не звик міркувати на цю тему серйозно. Але смерть не фінал людського існування.

Ну не можуть люди примиритися з фактом того, що одного разу помруть. Обмеженість строків перебування на планеті Земля – центральне питання цивілізації, хоча про нього і не розмірковують у широких колах і публічно, вважаючи за краще ховатися в нескінченних потоках марної рутини та в порожніх розвагах. Смерть – питання без відповіді, а тому його постановка неминуче зачіпає сферу духовного, від якої матеріаліст поспішає відмахнутися. Але невже з останнім подихом все закінчиться?
«Істинно, істинно говорю вам: хто слухає Моє слово і вірує в того, хто Послав Мене, життя вічне той має, і на суд не приходить, але перейшов від смерті в життя» (Ін. 5:24). Христос обіцяє людям воскресіння і вічне життя. Крім того, Він говорить про те, що їх мине доля Суду Божого. В черговий раз Спаситель показує, що вічне щастя доступне, по-перше, тим, хто організовує життя за Його заповідями. Тут і заповіді блаженства, і вся мудрість, яка виходить з уст Христа, і, звичайно, головний закон любові. Ісус, як і завжди, кажучи як можновладний, в той же час залишається покірним: Він не називає себе Богом, але апелює до Бога-Отця. Тому, по-друге, шукаючи вічного щастя, Христос вказує необхідним умовам віри, тобто довіра Богові-Творцеві.

Грубо кажучи, людина повинна самостійно, щиро і вільно відкрити для свого розуму факт існування Вищої Істоти всесвіту, Творця всього і вся. Матеріалізм ущербний, так як фактично ампутує духовну складову життя людини. Християнські проповідники недарма регулярно говорять про те, що нездатні розгледіти серце Господa, не зможуть побачити його і після закінчення земного життя. Зміцнення впевненості в Бога подібно розвитку інтелекту, подорожі до незвіданого світу (яким виявляється власна душа). Праця з розвитком відчуття Бога в собі і виступає засобом зміцнення віри.

Людина, яка прийняла для себе рішення про реальність існування Бога і прагне до виконання заповідей, даних Ісусом Христом, і є та, за словом Спасителя, яка уникне засудження совісті на Страшному суді.Опинившись одного разу мертвою, ця віруюча щиро людина воскресне і буде з Творцем вічно. Вічність ця починається вже зараз, адже Христос для того і прийшов, щоб воскресити, перш за все, щоб не засихали душі людей без благодатного спілкування з Богом . І Він нікуди не пішов, Він тут, серед нас, віруючих в Нього.
Не випадково є знамените православне гасло «Христос серед нас!».
Відповідь на яке звучить так само життєстверджуюче: «Є і буде!».

Володимир Басенко

Джерело: https://pravlife.org/

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив літургію на честь престольного свята собору в Жмеринці

6 грудня 2024 року, в день пам’яті святого благовірного князя Олександра, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій очолив Божественну літургію у соборі святого Олександра міста Жмеринки з нагоди престольного свята. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), благочинний та настоятель собору протоієрей Ярослав Коромчевський, клірик Сорокської єпархії Православної Церкви Молдови ієромонах Серафим (Прісекару), клірики Жмеринського […]

06.12.2024

Привітання митрополита Варсонофія у звʼязку з Міжнародним днем волонтера

Улюблені у Христі, дорогі брати і сестри! Сьогодні, у Міжнародний день волонтера, ми складаємо щиру подяку всім тим, хто самовіддано служить ближнім. Волонтерство — це яскравий приклад християнської любові, коли люди, забуваючи про власні труднощі, допомагають іншим у найскладніші моменти життя. Особливі слова вдячності висловлюю тим, хто підтримує наших воїнів-захисників, постраждалих від війни, а також […]

05.12.2024

Введення у храм Пресвятої Богородиці. Архіпастир звершив літургію та священицьку хіротонію в Браїлівському монастирі

4 грудня 2024 року, в двунадесяте свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), духівник єпархії протоієрей Олексій Мельничук, клірики обителі, єпархії та гості у священному сані. За богослужінням були піднесені особливі молитви про мир Україні, воїнів-захисників […]

04.12.2024