Перетворіть період медичної кризи в час, щоб зміцнити нашу віру і збільшити любов — патріарх Даниїл

16.03.2020

У другу неділю Великого посту Церква відкриває перед нами знамениту сторінку Святого Євангелія про лікування паралізованої людини. Цей уривок з Євангелія показує нам цілющу силу нашого Спасителя Ісуса Христа і підкреслює важливість турботи про своє здоров’я.
Посилаючись на чотирьох друзів, які зробили отвір в даху будинку, щоб прийняти паралітика до Спасителя, Патріарх Даниїл сказав, що вони «тепер символізують всіх лікарів, медсестер, благодійних священиків, батьків, братів і сестер, друзів, сусідів або колег, які духовно і матеріально допоммагають хворим і стражденним ».

«Особливо в цей час, коли багато людей стурбовані новою чумою, новою епідемією, існує гостра необхідність у молитві і братній допомозі, щоб зміцнити їх віру і наблизитися до Бога», — сказав Патріарх Даниїл.

«Навіть якщо людям пропонується ізолювати себе, вони повинні перетворити самоізоляцію в більш інтенсивне спілкування з Богом через молитву, думаючи про дар життя і здоров’я», — сказав 15 березня румунський патріарх.

«Цей період показує нам, наскільки крихке людське життя на землі, наскільки нам потрібно підтримувати постійний контакт з Богом, який є джерелом як земного життя, так і вічного небесного життя».

«Тому ми повинні перетворити цей період медичної кризи в час, щоб зміцнити нашу віру і збільшити нашу любов до Бога і нашим одноліткам».

Патріарх Даниїл сказав, що «нам треба більше думати про те, як ми отримуємо силу від Бога через покаяння за свої гріхи, через молитву, читання духовних писань, більш часта сповідь і причастя, а також через кожну добру справу».

Патріарх рекомендував допомагати «спочатку молитвою, а потім відправкою матеріальної допомоги та заохочення духовного перебувають в ізоляції або карантину».

«Цю ізоляцію і карантин не потрібно розглядати як відчуження, — зазначив Патріарх Даниїл, — але можливість зміцнювати спілкування, нашу смиренну любов до Бога і нашу милосердну любов до своїх ближніх».

«Тому ми повинні молитися і працювати не тільки за здоров’я наших душ і тіл, але і за здоров’я наших побратимів».

«Ці правила, введені владою, спрямовані на запобігання передачі захворювання і в той же час на турботу про нашого сусіда: не на передачу цього вірусу і, отже, на погіршення їх здоров’я.

«Парадоксальним чином, це час, коли ми тримаємося на деякій відстані від наших сусідів заради їх блага і для нашого ж блага», — підкреслив Патріарх.Патріарх Румунії заявив про зв’язок між гріхом і хворобою і згадав, що Спаситель спочатку зцілив душу паралітика, простивши його гріхи, а потім тіло.

«Хвороба іноді є результатом гріха, а іноді — божественної педагогіки, завдяки якій людина стає більш смиренною, а сила Божа проявляється як цілюща і милосердна».

Патріарх закликав, щоб, вислухавши ці «слова підбадьорення сьогоднішнього Євангелія», ми виявили милосердну любов до інших.

«Але ця смиренна і милосердна любов виходить з чистої і стійкої молитви. Наша любов, як правило, егоїстична, горда і пристрасна, але через молитву ми отримуємо смиренну і милосердну любов від любові Христа».

Що стосується молитви, Патріарх Румунії заявив про слова святого Григорія Палами, який пояснив, що «молитва — це не тільки робота людини перед Богом, а й робота Бога в душі людини».

«І в цій духовній роботі тіло також бере участь в тому, що ми стаємо на коліна, робимо простягання, практикуємо піст, самоконтроль».

В кінці своєї проповіді Патріарх Даниїл розповів про унікальні якості святого Григорія Палами, назвавши його «вчителем безперервної молитви, богословом несотворенного світла і великим учителем всіх православних віруючих на шляху святості».

Джерело: basilica.ro

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023