Перетворіть період медичної кризи в час, щоб зміцнити нашу віру і збільшити любов — патріарх Даниїл

16.03.2020

У другу неділю Великого посту Церква відкриває перед нами знамениту сторінку Святого Євангелія про лікування паралізованої людини. Цей уривок з Євангелія показує нам цілющу силу нашого Спасителя Ісуса Христа і підкреслює важливість турботи про своє здоров’я.
Посилаючись на чотирьох друзів, які зробили отвір в даху будинку, щоб прийняти паралітика до Спасителя, Патріарх Даниїл сказав, що вони «тепер символізують всіх лікарів, медсестер, благодійних священиків, батьків, братів і сестер, друзів, сусідів або колег, які духовно і матеріально допоммагають хворим і стражденним ».

«Особливо в цей час, коли багато людей стурбовані новою чумою, новою епідемією, існує гостра необхідність у молитві і братній допомозі, щоб зміцнити їх віру і наблизитися до Бога», — сказав Патріарх Даниїл.

«Навіть якщо людям пропонується ізолювати себе, вони повинні перетворити самоізоляцію в більш інтенсивне спілкування з Богом через молитву, думаючи про дар життя і здоров’я», — сказав 15 березня румунський патріарх.

«Цей період показує нам, наскільки крихке людське життя на землі, наскільки нам потрібно підтримувати постійний контакт з Богом, який є джерелом як земного життя, так і вічного небесного життя».

«Тому ми повинні перетворити цей період медичної кризи в час, щоб зміцнити нашу віру і збільшити нашу любов до Бога і нашим одноліткам».

Патріарх Даниїл сказав, що «нам треба більше думати про те, як ми отримуємо силу від Бога через покаяння за свої гріхи, через молитву, читання духовних писань, більш часта сповідь і причастя, а також через кожну добру справу».

Патріарх рекомендував допомагати «спочатку молитвою, а потім відправкою матеріальної допомоги та заохочення духовного перебувають в ізоляції або карантину».

«Цю ізоляцію і карантин не потрібно розглядати як відчуження, — зазначив Патріарх Даниїл, — але можливість зміцнювати спілкування, нашу смиренну любов до Бога і нашу милосердну любов до своїх ближніх».

«Тому ми повинні молитися і працювати не тільки за здоров’я наших душ і тіл, але і за здоров’я наших побратимів».

«Ці правила, введені владою, спрямовані на запобігання передачі захворювання і в той же час на турботу про нашого сусіда: не на передачу цього вірусу і, отже, на погіршення їх здоров’я.

«Парадоксальним чином, це час, коли ми тримаємося на деякій відстані від наших сусідів заради їх блага і для нашого ж блага», — підкреслив Патріарх.Патріарх Румунії заявив про зв’язок між гріхом і хворобою і згадав, що Спаситель спочатку зцілив душу паралітика, простивши його гріхи, а потім тіло.

«Хвороба іноді є результатом гріха, а іноді — божественної педагогіки, завдяки якій людина стає більш смиренною, а сила Божа проявляється як цілюща і милосердна».

Патріарх закликав, щоб, вислухавши ці «слова підбадьорення сьогоднішнього Євангелія», ми виявили милосердну любов до інших.

«Але ця смиренна і милосердна любов виходить з чистої і стійкої молитви. Наша любов, як правило, егоїстична, горда і пристрасна, але через молитву ми отримуємо смиренну і милосердну любов від любові Христа».

Що стосується молитви, Патріарх Румунії заявив про слова святого Григорія Палами, який пояснив, що «молитва — це не тільки робота людини перед Богом, а й робота Бога в душі людини».

«І в цій духовній роботі тіло також бере участь в тому, що ми стаємо на коліна, робимо простягання, практикуємо піст, самоконтроль».

В кінці своєї проповіді Патріарх Даниїл розповів про унікальні якості святого Григорія Палами, назвавши його «вчителем безперервної молитви, богословом несотворенного світла і великим учителем всіх православних віруючих на шляху святості».

Джерело: basilica.ro

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Завершується набір до паломницької групи, яка відвідає святині Греції

Паломники візьмуть участь у святкуванні на честь святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра — у святковій Літургії та урочистій хресній ході з мощами святителя. Відвідають стародавні монастирі та святині острову. Також у програмі острови Егіна та Евія, можливість вклонитись мощам святителя Нектрія Егінського і праведного Іоана Руського. Окрім цього паломники вклоняться поясу Пресвятої Богородиці та […]

15.07.2024

Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія з нагоди Дня української державності

Дорогі брати і сестри! Шановні українці! Сердечно вітаю всіх вас з Днем української державності! Сьогоднішнє свято хоч є недавнім щодо дати його встановлення, однак історія нашої славної Держави сягає в глибину століть. Древня Київська Русь, спадкоємницею якої є сучасна Україна, закарбувала в нашій пам’яті імена славетних князів та воєначальників, які трудилися над розвитком та захистом нашої […]

15.07.2024

Недільне богослужіння архіпастиря у Андріє-Володимирському храмі міста Києва

14 липня 2024 року, у 3-ю Неділю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді. За літургією помолились про перемогу і мир […]

14.07.2024